Aikataulut

Kalevan Kisat 2021

26.-29.8.2021 Tampereen stadion

17:30M20 km kävely
17:30N10 km kävely
14:15Nkiekonheitto karsinta
14:15Mkuulantyönto karsinta
16:35Nkeihäänheitto karsinta
16:40Mseiväshyppy karsinta
17:30N400 m alkuerät
17:30Nkorkeushyppy karsinta
18:00M400 m alkuerät
18:15Mmoukarinheitto karsinta
18:30 kilpailun avaus
18:40N100 m aitajuoksu alkuerät
19:08N10000 m loppukilpailu
19:20Npituushyppy karsinta
19:35Mkuulantyöntö loppukilpailu
19:55Nkiekonheitto loppukilpailu
20:00N1500 m loppukilpailu
20:10M1500 m loppukilpailu
20:25M5000 m loppukilpailu
20:52N100 m aitajuoksu loppukilpailu
10:00M10-ottelu 100 m
10:20N7-ottelu 100m aitajuoksu
10:00Mkiekonheitto karsinta
10:45M10-ottelu pituushyppy
11:10N7-ottelu korkeushyppy
11:50M10-ottelu kuulantyöntö
12:00N3-loikka karsinta
12:05N400 m aitajuoksu alkuerät
12:30Nmoukarinheitto karsinta
12:35M400 m aitajuoksu alkuerät
13:15N100 m alkuerät
13:30M3-loikka karsinta
13:40M100 m alkuerät
13:45N7-ottelu kuulantyöntö
13:50M10-ottelu korkeushyppy
14:15Mkeihäänheitto karsinta
16:25 kilpailupäivän avaus
16:30Nseiväshyppy karsinta
16:35Mkiekonheitto loppukilpailu
16:40Mkorkeushyppy karsinta
17:35N7-ottelu 200 m
18:00M10-ottelu 400 m
18:05Npituushyppy loppukilpailu
18:15Mmoukarinheitto loppukilpailu
18:20M800 m alkuerät
18:35Nkorkeushyppy loppukilpailu
18:50N400 m loppukilpailu
19:00Mseiväshyppy loppukilpailu
19:15M400 m loppukilpailu
19:30N3000 m estejuoksu loppukilpailu
19:50Mpituushyppy loppukilpailu
19:55Nkeihäänheitto loppukilpailu
20:00N800 m alkuerät
20:40N100 m loppukilpailu
20:50M100 m loppukilpailu
10:15Nkuulantyönto karsinta
10:20M10-ottelu 110 m aitajuoksu
11:00N7-ottelu pituushyppy
11:05M10-ottelu kiekonheitto
11:35M110 m aitajuoksu alkuerät
12:30N200 m alkuerät
12:45M10-ottelu seiväshyppy
12:45N7-ottelu keihäänheitto
12:55M200 m alkuerät
14:50 kilpailupäivän avaus
15:00Nmoukarinheitto loppukilpailu
15:08N5000 m loppukilpailu
15:28Nkuulantyöntö loppukilpailu
15:45N400 m aitajuoksu loppukilpailu
15:55M3-loikka loppukilpailu
16:00M400 m aitajuoksu loppukilpailu
16:15M10000 m loppukilpailu
16:35Nseiväshyppy loppukilpailu
16:35M10-ottelu keihäänheitto
17:00N200 m loppukilpailu
17:03Mkorkeushyppy loppukilpailu
17:10M200 m loppukilpailu
17:25M110m aitajuoksu loppukilpailu
17:40N3-loikka loppukilpailu
17:45M800 m loppukilpailu
17:55N7-ottelu 800 m
17:55Mkeihäänheitto loppukilpailu
18:15M10-ottelu 1500 m
18:30N800 m loppukilpailu
18:45M3000 m estejuoksu loppukilpailu