Kisojen aikataulu

Tämä on alustava ohjelma. Päivitämme kisojen tarkemmat ohjelmat lähempänä tapahtumaa. (Päivitetty 1.3.2018, kuulakarsinnat siirretty päivää aiemmaksi)

Torstai 19.7.

Torstai 19.7: kävelyt klo 15 (satama), Harjun stadion klo 16 - 21

Miehet
M 20 km kävely (satama)
M 400 m, alkuerät
M 10 000 m, loppukilpailu
M Kuula, karsinta
M Kiekko, karsinta
Naiset
N 10 km kävely (satama)
N 7-ottelu: 100 m aidat, korkeus, kuula, 200 m
N 400 m, alkuerät
N Seiväs, karsinta
N Pituus, karsinta
N Moukari, karsinta

Perjantai 20.7.

Perjantai 20.7: aamu/päivä klo 10 - 15, ilta klo 17:15 - 21

Miehet – aamu/päivä
M Korkeus, karsinta
M Seiväs, karsinta
M Pituus, karsinta
M Moukari, karsinta
Miehet – ilta
M 400 m, loppukilpailu
M 1500 m, loppukilpailu
M 110 m aidat, alkuerät ja loppukilpailu
M Kuula, loppukilpailu
M Kiekko, loppukilpailu
Naiset – aamu/päivä
N 7-ottelu: pituus, keihäs
N 3-loikka, karsinta
N Kuula, karsinta
N Keihäs, karsinta
Naiset – ilta
N 7-ottelu: 800 m
N 400 m, loppukilpailu
N 1500 m, loppukilpailu
N 10 000 m, loppukilpailu
N 100 m aidat, alkuerät ja loppukilpailu
N Seiväs, loppukilpailu
N Pituus, loppukilpailu
N Moukari, loppukilpailu

Lauantai 21.7.

Lauantai 21.7: aamu/päivä klo 9.45 - 14:30, ilta klo 17 - 20:40

MIEHET – aamu/päivä
M 10-ottelu: 100 m, pituus, kuula, korkeus
M 800 m, alkuerät
M 400 m aidat, alkuerät
M 3-loikka, karsinta
M Keihäs, karsinta

 

MIEHET – ilta
M 10-ottelu: 400 m
M 100 m alkuerät ja loppukilpailu
M 5000 m, loppukilpailu
M Korkeus, loppukilpailu
M Seiväs, loppukilpailu
M Pituus, loppukilpailu
M Moukari, loppukilpailu
Mixed 100 m kelaus, loppukilpailu
Mixed 800 m kelaus, loppukilpailu
M 100 m masters, loppukilpailu
Naiset – aamu/päivä
N 800 m, alkuerät
N 400 m aidat, alkuerät
N Korkeus, karsinta
N Kiekko, karsinta

 

NAISET – ilta
N 100 m alkuerät ja loppukilpailu
N 3000 m esteet
N 3-loikka, loppukilpailu
N Kuula, loppukilpailu
N Keihäs, loppukilpailu
Mixed 100 m kelaus, loppukilpailu
Mixed 800 m kelaus, loppukilpailu
N 100 m masters, loppukilpailu

Sunnuntai 22.7.

Sunnuntai 22.7: M 10-ottelu klo 10, muut lajit klo 13:30 - 18

MIEHET – aamu/päivä
M 10-ottelu: 110 m aidat, kiekko, seiväs

 

MIEHET – iltapäivä/ilta
M 10-ottelu: keihäs, 1500 m
M 200 m, alkuerät ja finaali
M 800 m, loppukilpailu
M 400 m aidat, loppukilpailu
M 3000 m esteet, loppukilpailu
M 3-loikka, loppukilpailu
M Keihäs, loppukilpailu
Naiset – iltapäivä/ilta
N 200 m, alkuerät ja finaali
N 800 m, loppukilpailu
N 5 000 m, loppukilpailu
N 400 m aidat, loppukilpailu
N Korkeus, loppukilpailu
N Kiekko, loppukilpailu