Kisojen aikataulu

(Päivitetty 22.5.2018)

M = miehet, N = naiset

TORSTAI 19.7.  
14:30 Ilmavoimien taitolentonäytös Midnight Hawks, Jyväskylän Satama  
15:00 Kävely 20km M, Jyväskylän Satama
15:15 Kävely 10km N, Jyväskylän Satama
16:00 7-ottelu 100m aj. N
16:50 7-ottelu korkeus N ryhmä 1, ryhmä 2
18:00 Moukari N karsinta
18:10 Pituus N karsinta ryhmä 1, ryhmä 2
18:40 Kuula M karsinta
19:00 400m M alkuerät
19:30 Kiekko M karsinta
19:40 400m N alkuerät
19:50 7-ottelu kuula N ryhmä 1, ryhmä 2
20:00 Seiväs N karsinta ryhmä 1, ryhmä 2
20:05 10000m M loppukilpailu
20:45 7-ottelu 200m N 
PERJANTAI 20.7.   
10:00 7-ottelu pituus N ryhmä 1, ryhmä 2  
11:10 7-ottelu keihäs
11:20 Pituus M karsinta  ryhmä 1, ryhmä 2
11:50 Seiväs M karsinta ryhmä 1, ryhmä 2
12:40 Keihäs N karsinta
12:55 Kuula N karsinta
13:00 3-loikka N karsinta ryhmä 1, ryhmä 2
13:20 Korkeus M karsinta ryhmä 1, ryhmä 2

14:20 Moukari M karsinta

 
17:05 seiväs N loppukilpailu
17.25 Kalevan kisojen avajaiset  
17:40 100m aj. N  alkuerät
17:40 Kiekko M loppukilpailu
18:10 110m aj. M alkuerät
18:35 10000m N loppukilpailu
19:00 Kuula M loppukilpailu *
19:25 400m N loppukilpailu
19:25 Moukari N loppukilpailu
19:30 Pituus N loppukilpailu *
19:35 400m M loppukilpailu
19:50 1500m M loppukilpailu
20:00 1500m N loppukilpailu
20:15 7-ottelu 800m N loppukilpailu
20:35 100m aj. N loppukilpailu
20:45 110m aj. M loppukilpailu
LAUANTAI 21.7.  
09:45 10-ottelu 100m M
10:30 10-ottelu pituus M ryhmä 1, ryhmä 2
10:45 800m M alkuerät
10:55 Kiekko N karsinta
11:06 800m N alkuerät
11:30 Korkeus N karsinta ryhmä 1, ryhmä 2 
11:40 10-ottelu kuula M ryhmä 1, ryhmä 2 
11:50 3-loikka M karsinta ryhmä 1, ryhmä 2
13:00 400m aj. N alkuerät
13:10 10-ottelu korkeus M ryhmä 1, ryhmä 2
13:20 400m aj. M alkuerät
13:20 Keihäs M karsinta
   
17:00 Kisojen avaus  
17:10 Seiväs M loppukilpailu
17:15 Pituus M loppukilpailu
17:30 Keihäs N loppukilpailu *
17:35 100m  M alkuerät
18:00 100m N alkuerät
18:25 Kelaus 100m M/N
18:35 Masters 100m N **
18:42 Masters 100m M **
18:45 Kuula N loppukilpailu
18:50 5000m M loppukilpailu
19:00 3-loikka N loppukilpailu
19:10 Moukari M loppukilpailu
19:15 10-ottelu M 400m 
19:25 Korkeus M loppukilpailu *
19:35 Kelaus 400m M/N
19:50 3000m esteet N loppukilpailu
20:25 100m M loppukilpailu
20:40 100m N loppukilpailu

 

SUNNUNTAI 22.7.  
10:00 10-ottelu M 110m aj.
10:45 10-ottelu kiekko M
12:15 10-ottelu seiväs M ryhmä 1, ryhmä 2
13:00 Kiekko N loppukilpailu
13:30 Kisojen avaus  
13:55 200m M alkuerät
14:15 Korkeus N loppukilpailu *
14:20 200m N alkuerät
14:40 10-ottelu keihäs M ryhmä 1, ryhmä 2
14:45 5000m N loppukilpailu
15:15 800m M loppukilpailu
15:35 800m N loppukilpailu
15:50 400m aj. M loppukilpailu
16:00 Kisaisännyyden luovutus
16:05 3-loikka M loppukilpailu
16:10 400m aj. N loppukilpailu
16:30 3000m esteet M loppukilpailu
16:40 Keihäs M loppukilpailu *
17:00 10-ottelu 1500m M loppukilpailu
17:20 200m M loppukilpailu
17:30 200m N loppukilpailu
   

* esikisaurheilijalajit (6)

**Aikuisurheilijat