Kisojen aikataulu

(Päivitetty 22.5.2019)

M = miehet, N = naiset

TORSTAI 1.8.  
14:00 Kilpailupäivän avaus  
14:05 N pituus karsinta A
14:05 M kuula karsinta
15:10 M moukari karsinta
15:20 N pituus karsinta B
16:15 N korkeus karsinta A ja B
16:35 M pituus karsinta A
16:55 N kiekko karsinta
17:00 M 400m alkuerät
17:30 N 400m alkuerät
17:50 M pituus karsinta B
18:00 M 10.000m loppukilpailu
19:30 M 20km kävely
19:45 N 10km kävely
 
PERJANTAI 2.8.  
10:30 N 7-ottelu 100m aj
11:15 N 7-ottelu korkeus A ja B
12:15 N Keihäs karsinta
13:20 N 7-ottelu kuula
13:30 M seiväs karsinta A ja B
14:00 N moukari karsinta
16:30 Kilpailun viralliset avajaiset
16:50 M kuula loppukilpailu
16:50 N pituus loppukilpailu
16:50 N 100m aj alkuerät
17:15 M moukari loppukilpailu
17:20 N 1500m loppukilpailu
17:40 M 400m loppukilpailu
17.50 N 400m loppukilpailu  
18:10 N 7-ottelu 200m
18:15 N korkeus loppukilpailu
18:25 M pituus loppukilpailu
18:35 N 10.000m loppukilpailu
18:45 N kiekko loppukilpailu
19:25 M 1500m loppukilpailu
19:45 N 100m aj loppukilpailu
LAUANTAI 3.8.  
10:30 M 10-ottelu 100m
11:25 M 10-ottelu pituus
12:55 M korkeus karsinta
13:00 M kiekko karsinta
13:05 N 7-ottelu pituus
13:10 M 10-ottelu kuula
14:30 N 800m alkuerät
14:45 N 7-ottelu keihäs
14:50 M 10-ottelu korkeus
14:55 M 800m alkuerät
14:55 N kolmiloikka karsinta A
15:25 N 100m alkuerät
15:50 M 100m alkuerät
16:20 M keihäs karsinta  
16:30 N kolmiloikka karsinta B
16:40 N seiväs karsinta A ja B
17:35 M 400m aitajuoksu alkuerät
18:00 Kilpailupäivän avaus
18:05 N 400m aitajuoksu alkuerät
18:05 M kolmiloikka karsinta A
18:05 N moukari loppukilpailu
18:35 M/N 400m kelaus
19:00 N 3000m ej loppukilpailu
19:00 M seiväs loppukilpailu
19:10 N kuula karsinta
19:25 M 10-ottelu 400m
19:40 N 7-ottelu 800m
19:40 M kolmiloikka karsinta B
19:55 N keihäs loppukilpailu
20:00 15v 4x200m sekaviesti loppukilpailu
20:20 M 3000m ej  loppukilpailu
20:45 N 100m loppukilpailu
20:55 M 100m loppukilpailu

 

SUNNUNTAI 4.8.  
10:00 M 10-ottelu 110m aj.
10:40 M 10-ottelu kiekko
12:05 M 10-ottelu seiväs
13:30 Kilpailupäivän avaus
13:35 M kiekko loppukilpailu  
13:40 N 200m alkuerät
14:00 M 200m alkuerät
14:00 M korkeus loppukilpailu
14:35 N 400m aj loppukilpailu
14:40 N kolmiloikka loppukilpailu
14:50 M 400m aj loppukilpailu
15:10 M 110m aj alkuerät
15:15 M 10-ottelu keihäs
15:20 N kuula loppukilpailu
15:40 M 5000m loppukilpailu
15:55 N seiväs loppukilpailu
16:00 Kisaisännyyden luovutus
16:05 N 800m loppukilpailu
16:15 M 800m loppukilpailu
16:30 M kolmiloikka loppukilpailu
16:35 N 5000m loppukilpailu
16:55 M keihäs loppukilpailu *
17:10 M 110m aj loppukilpailu
17:25 M 10-ottelu 1500m
17:50 M 200m loppukilpailu
18:00 N 200m loppukilpailu